Úvod » Přívěsky s řetězy nerez ocel » KŘÍŽ, přívěsek a řetěz nerez ocel 316L


        

KŘÍŽ, přívěsek a řetěz nerez ocel 316L

Přívěsek 4 x 5cm 13g, řetěz 0,4 x 60cm

 

Dostupnost: JE SKLADEM: odesíláme do 48 hodin od objendání
Číslo produktu: ZP1357
Výrobce: Steel World
Tvar: Kříž
Materiál: 316L chirurgická nerez ocel
Barva: Stříbrná - černěná
Naše cena :
580 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Kompletní specifikace

Přívěsek s řetězem náhrdelník nerez ocel 316L Kříž Cross Krucifix Gothic, Biker, Motorkář, Punk, Rock, Metal.

Ocelový styl a ocelová móda = Ocelový svět.

Pánský, chlapecký, dámský i dívčí nerez ocelový módní komplet. Špičkově zpracovaný šperk z vysoce kvalitní chirurgické 316L nerez ocele vhodné i pro alergiky. Součástí přívěsku je i řetěz, náhrdelník, řetízek robusnějšího vzhledu skvěle pasující dohromady.

Vzor: Kříž, Cross, Krucifix

Rozměr přívěsku: 4 x 5cm

Váha přívěsku: 13g

Délka řetězu: 60cm

Průměr řetězu: 0,4cm

 

Největší mýty o nerezové oceli

 

Nerezová ocel je rodina technických materiálů, která je v průmyslu široce využívána. Díky svým vlastnostem se hodí pro celou řadu aplikací, od chirurgických nástrojů po příborové nože a od ponorkových lodních šroubů po kyselinovzdorné potrubí v chemických závodech, i pro spoustu dalších. Ovšem mnoho věcí, o kterých si technici myslí, že je vědí, není pravdivých.

Termín nerezová ocel bohužel může za další mýtus: víru, že nerezová ocel nereziví. Mnohokrát jsem slyšel, jak si lidé stěžují, že je jejich dodavatel podvedl, pokud díl z nerezové oceli jeví známky koroze. Nerezové oceli jsou ve skutečnosti vůči korozi odolné, ale nejsou vůči ní imunní. Mnohem přesnější, i když možná poněkud komplikovanější je termín používaný v americké armádě – korozivzdorná ocel

Proč mohou nerezové oceli korodovat? Musíme si uvědomit, díky čemu jsou korozivzdorné. Nerezové oceli jsou slitiny železa, které obsahují minimálně 10,5 % chromu. Chrom reaguje s kyslíkem v atmosféře a vytváří tenkou ochrannou vrstvu oxidů chromu. Tato pasivní vrstva oxidů chrání ocel před korozí.

 

Některé chemické částice, například ionty chloridů, však mohou tuto pasivní vrstvu narušovat a rozkládat. K tomu může docházet například ve slané vodě, protože sůl je chlorid sodný. Po zmizení pasivní vrstvy může ocel rezivět stejně jako každá jiná ocel. Tomu se říká „důlková koroze", protože se obvykle objevuje v lokalizovaných důlcích.

Vzhledem k tomu, že pasivní vrstva nepotřebuje ke svému vzniku kyslík, může se rozkládat i v místech s nedostatkem kyslíku. K tomu může docházet například pod těsněními, pod hlavami šroubů nebo v závitech šroubů. V těchto místech chudých na kyslík rychle vzniká koroze. Označuje se jako „štěrbinová koroze".

Další forma koroze vzniká, když se chrom v oceli slučuje s uhlíkem v oceli a vznikají karbidy. Když k tomu dojde, není už chrom k dispozici, aby vytvořil ochrannou vrstvu oxidů. Karbidy se mohou vytvářet, pokud se ocel zahřeje na vysoké teploty, například v tepelně ovlivněném pásmu kolem svaru. Karbidy se obvykle vytvářejí na hranicích zrn materiálu, takže k této korozi dochází podél hranic zrn. Proto se tento jev označuje jako „mezikrystalová koroze". Ve specifickém případě svarů se také označuje jako „zcitlivění". Tuto formu koroze je možné minimalizovat používáním nerezových ocelí s nízkým obsahem uhlíku. Tyto slitiny se označují písmenem L: například AISI 304L nebo 316L.

 

Konečně je také mýtus to, že nerezové oceli jsou nemagnetické. Některé martenzitické nerezové oceli jsou stejně magnetické jako uhlíková ocel. Austenitické nerezové oceli mívají nižší magnetickou permeabilitu, v některých případech tak nízkou, že nejsou přitahovány ručním magnetem. Operace zpracování za studena, například lisování, kování, tažení drátů nebo hlavičkování, však mohou magnetickou permeabilitu těchto materiálů zvýšit. U spojovacích prvků z nerezové oceli řady AISI 300 je běžné, že jsou alespoň slabě magnetické. Zkoušení, jestli je ocel nerezová nebo není, pomocí magnetu je tedy přinejlepším nespolehlivé.